הקמה ואחזקת גינות חדשות

אחרי שמסיימים את בניית הבית ונכנסים להתגורר בו, מגיע השלב שבו מפנים את תשומת הלב אל הגינה. הקמת גינות ואחזקתן היא עבודה לא פשוטה שדורשת לא מעט ניסיון וידע. בתחילת הדרך כדאי לפנות לגנן מקצועי שיקים עבורנו את הגינה. מהם השלבים בדרך ואיך ממשיכים לאחר שהגינה כבר מלבלבת? אלו הם שלבי העבודה של הגנן.

הקמה ואחזקת גינות חדשות

הקמה ואחזקת גינות חדשות

הכנת השטח ותכנון הגינה:

גנן מקצועי יוכל לעזור בכל הקשור לתכנון הגינה ולהכנה לקראת ההקמה. הוא ידאג ליישר את השטח או להביא לשטח אדמה איכותית שמתאימה לשתילה,יוכל לכוון ולעבוד לצד צוות בנייה בהקמת מסלעות, ערוגות ושאר עבודות הכנה לקראת הקמת הגינה.

התקנת מערכת השקיה:

כדי להנות מגינה מלבלבת ופורחת לאורך כל ימות השנה אנחנו צריכים להקים בה מערכת השקיה חכמה. מערכות ההשקיה היום מאפשרות שליטה רבה על מה שנעשה בגינה ומספקות לגנן מרווח נשימה בין יום עבודה אחד לאחר בגינה, כשהוא יודע שהשתילים ששתל מקבלים מים. חשוב לעבוד עם גנן ששולט בתחום מערכות ההשקיה ויודע כיצד להתקין ולטפל במערכת לאורך זמן.

הקמת ערוגות:

לצד עבודות בנייה שאינן שייכות בדרך כלל לגנן עצמו – כמו סלילת שבילים או הנחת ריצוף בגינה, נשמרות הערוגות לעבודת הגינון הפשוטה שלאחריה אפשר להנות מצבע, ריח ויופי בגינה. הקמת הערוגות כוללת טיפול נכון באדמה, בחירת הצמחים הנכונה ושתילתם. לאחר שתילת הצמחים צריך לבדוק כיצד הם מתפתחים ולטפל בהם לאורך השנה כאשר מדובר בשתילים רב עונתיים או להחליף אותם באופן קבוע כאשר מדובר בשתילים חד עונתיים.

שתילת עצים ושיחים:

לצד ערוגות פרחים או עשבי תיבול גנן צריך לדאוג לשתילת עצים או שיחים בגינה, בהתאם לתכנון הראשוני. עצים מעניקים צל ומאפשרים לנו לנצל את הגינה לישיבה נעימה ולאירוח מוצל. שיחים מוסיפים ירוק בעיניים ומאפשרים לנו לקבל מימדים שונים בתוך הגינה. גנן מקצועי ידאג לשתילת עצים ושיחים המתאימים לשטח הגינה.

לאחר הצעדים הראשונים בהקמת הגינה החדשה, כדאי להמשיך ולהזמין שירותי גינון מקצועיים. זאת על מנת לשמור על התוצאות ולהנות מגינה מטופחת.

צרו איתנו קשר:

טלפון: 050-2007191

דוא”ל: [email protected]