הקמת בריכת נוי בגינה פרטית

בגינות גדולות אפשר להקים בריכת שחייה ולנצל את שאר השטח לאזורי צמחייה, אירוח ועוד. אך לרובנו יש גינות קטנות, לכן גם פכפוך מים שזולגים לתוך שלוות הגינה יצליחו להפוך את הגינה שלנו למקום אטרקטיבי ומזמין. בריכת נוי בגינה הפכה בשנים האחרונות לאטרקציה מבוקשת כשהיא מהווה בעיקר אזור שמעניק לכל אדם מקום מרגוע ונעים שניתן לברוח אליו בכל סוף יום.

הקמת בריכת נוי

הקמת בריכת נוי

כיצד מים משפיעים על האווירה בגינה?

המים הם אלמנט מהותי בשימוש הגן בישראל. אנחנו מדינה שרוב ימות השנה בה חם וכל מאגר מים יהפוך למקור של התרעננות והנאה. אך מלבד המגע במים, גם לצפייה במים יש אפקט חשוב על ההרגשה שלנו, למראה מים יש השפעה מרגיעה מאוד לרבות רחשי פכפוך המים שמשרים אווירה מדיטטיבית. באמצעות בריכת נוי בגינה שלנו נוסיף הנאה מרבית לכל החושים שלנו!

איך נבטיח את בריכת הנוי שלנו?

הקמת בריכת נוי בגינה הפרטית תכלול שלנו נוכל להוסיף צמחייה מתאימה, דגים ואפילו צבים. מדובר במאגר מים שחוסך במים, אין צורך למלא אותו במים וכל מה שצריך זה רק להשלים את המים שהתאדו. חשוב להתאים את הגודל של הבריכה לממדים של הגינה ולמקם אותה במקום ראוי. על מנת שתישמר ותהיה מתוחזקת לאורך כל השנה, ניתן להוסיף לה מסננים שמיועדים לבריכת נוי וטבליות ייעודיות שימנעו את שכבת הירקת שמופיעה במים. טבליות אלה מתאימות גם להרחקת מזיקים, כמו יתושים וכן הלאה.

היכן נמקם את בריכת הנוי בגינה?

למראה של בריכת הנוי כדאי יהיה להיחשף כבר מפנים חלל הבית. לפי תורת הפאנגשואי המיקום הנכון לכל מקור מים הוא מקום שדרכו ניתן להשקיף עליו, כמו אזור הכניסה של הבית או מאזור מערכת הישיבה בחצר וכדומה. כמו כן, מומלץ שהבריכה תהיה מוצלת לפחות בחלקה. המלצה נוספת היא למקם את הבריכה בפינה הדרום מזרחית של הגינה – מיקום אידיאלי לכל מימוש משאלה ולשפע.

ההקמה של בריכת הנוי

כדי להקים את הבריכה אפשר לרכוש כלי קיבול או גיגית ולהיעזר ביריעה של ניילון ובטון לצורכי איטום. בשלב הבא נטמון חלק מהבריכה בתוך בור באדמה ונעטר באבניי מדרך, חלוקי נחל, יצירות פסיפס, צבעי מים וכדומה. נמלא את הכלי במים ונקבע בו משאבה בהתאם לקיבולת המים בכלי שלנו. לאחר מכן יש לדאוג לנקודת חשמל ראויה שהיא גם מוגנת מחדירה של מים ונחבר את המשאבה למפל כלשהו כמו פסל, סלע שהוא מחורר, מקל במבוק, ברז עתיק ומפוסל וכדומה. אפשר גם לשלב גוף תאורה שחסין למים כדי ליצור אפקט מיוחד גם בשעות החשכה. בכל בחירה אם להכניס דגים וצמחייה תהיה בהתאם לשיקולו של כל אחד, אך מה שכן יש לדעת זה שהצמחייה והדגים ידרשו ציוד מיוחד שיאפשר איזון אקולוגי.

מתי יש צורך להיעזר באנשי מקצוע?

כבר בשלב ההתחלתי מוטב להתייעץ עם אנשי מקצוע שעוסקים בגננות נוף והקמת בריכות לגבי מיקום הבריכה או כל מידע חשוב על בריכות נוי, כמו התייחסות לאקלים ולנוף מסביב. גם בהצבת תאורה חשוב לבקש מחשמלאי לעשות את העבודה, שכן מדובר בתאורה שהיא סמוכה למים ותמיד יש לנקוט ביתר זהירות. איש מקצוע שמומחה בהקמת גינות, יוכל להיות חלק אינטגרלי מתכנון וההקמה של הבריכה או לייעץ בשלב התכנון ולתחזק אותה לאחר מכן. אלמנט בריכת נוי הוא אלמנט ייחודי שיכניס הרבה קסם לחייכם וכל מאמץ שלכם יבטיח הנאה צרופה.