הקמת גינה בשרון

אין כמעט אדם שלא חושק לבית פרטי משלו עם גינה יפה ומטופחת שמקיפה את הבית. אולם, לא כולם מודעים לעובדה שגינה דורשת תחזוקה שוטפת כדי להצליח לשמור עליה מטופחת ופורחת לאורך זמן. הקמת גינה בשרון היא משימה מאתגרת, אך יחד עם זאת משימה שהתוצאה שלה תהייה מרהיבה לכל עין ותהפוך למקום שנשמח לשהות בכל הזדמנות. הדרך בטוחה שתוביל כל תושב השרון לגינה מעוצבת ויפה, הינה חברת הקמת גינות שמומחית בתחום ובעלת ניסיון ומכירה את כל התכונות שמאפיינות את אזור השרון כגון: סוג הקרקע, מזג אוויר, צמחייה טיפוסית וכדומה. סיוע בכל הקמות גינות יתחיל כבר משלב  התכנון, דרך הביצוע ועד לתחזוקה חסכונית ושוטפת של הגינה.

הקמת גינה בשרון

הקמת גינה בשרון

טופוגרפיה ופיתוח הגינה

כל עבודה שקשורה לפיתוח ותשתית השטח תהיה כאמור שלב ראשוני ומקדים בכל הליך של הקמת גינה. מדובר בשלב בו יהיה צורך לבצע עבודות עפר, פינוי של אדמה, פסולת ואבנים שאין בהם צורך. זה השלב שמתמקד בעיקר במאפייני האדמה שייטוו לאחר מכן את תכנון השבילים והערוגות, גרם מדרגות, בריכת נוי, מסלעה ואלמנטים נוספים. במקביל לכל אלה ימוקמו גם תשתיות המים, נקודות החשמל, עיצוב תאורה וכולי.

מערכת השקיה

כל שטח שנמצא ברשותנו בו נחפוץ לגדל צמחים, עצים ופרחים ולדאוג לטיפוח היומיומי שלו, ידרוש מערכת השקיה יעילה וחסכונית. בחירה במערכת השקיה מתאימה תהייה שיקול ראשוני ומקדים שיש לעשות במקביל להקמת השטח. חשוב לוודא שצינורות ההשקיה יגיעו לכל שתיל ועץ בצורה מיטבית וניתן יהיה לתכנן את כל המערכת הזו מראש באמצעות איש מקצוע וכך לחסוך בעתיד במים ובכוח אדם.

דשא טבעי או דשא סינטטי?

אחת ההחלטות שכדאי יהיה לשקול בקפידה היא המצע של הגינה. לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וכיום ניתן למצוא דשא סינטטי איכותי שנראה מצוין ובעל מרקם נעים ביותר ויחד עם זאת הוא חוסך בכמויות השקיה עצומות. במקביל, לא ניתן להשוות את המגע והריח שיש לדשא טבעי, אך כאן תאלצו להחליט בעצמכם כשאתם לוקחים בחשבון את התקציב הקיים, העתידי ושיקולים נוספים.

גינה בשרון

האתגר הכי גדול בכל הקמת גינה בשרון הוא האפשרות להתאים ולשלב בין כל הצמחיה לתנאים שיש בשטח ולהבטיח תחזוקה חסכונית ויעילה. אזור השרון מאופיין באדמת חמרה ותנאי אקלים משלו וכדי שנצליח לעשות זאת להלן כמה עצות שיכולות לסייע לכל אחד שנמצא בתחילת תהליך זה.

שילוב של אבנים מיוחדות – מעבר לכל צמח שתבחרו ניתן להוסיף לשטח הרבה מקוריות באמצעות אבנים או מסלעה או בריכת נוי עם דגים. כל אלה יוכלו לשוות מראה טבעי ואותנטי. תוכלו לשלב את האבנים השונות בצדי השביל, במרכז הגינה או לפסל אותן לצד מזרקה או כל פריט דקורטיבי אחר.

שילוב בין גוונים – כדי לא ליצור שעטנז של צבעים בגינה חשוב בכל תהליך לשלב את כל מנעד האלמנטים בקשת צבעים זהה. לצבע כאמור יש השפעה על המראה ועל האווירה שהוא יוצר. ניתן לקבוע אזורים בהם יש צמחייה מעורבת ואזור בו יש צבע אחד ששולט.

פתרונות הצללה – כל חצר חיצונית תהייה חשופה לאיתני הטבע שמשתנים מדי עונה. על מנת שכל אחד יוכל לשבת להנאתו בגינה וליהנות מהנוף המרהיב, מוטב לא לשכוח להוסיף פתרונות הצללה כמו פרגולה או סכך שיאפשרו ישיבה ממושכת בחוץ. פרגולת עץ תעניק מראה קלאסי וכפרי שיאפשר ישיבה ביום שמשי והיא תכתיב גם טון עיצובי שניתן להמשיך אותו באלמנטים נוספים כמו מערכת ישיבה מעץ וכדומה.