הקמת גינה מודרנית

כשמכנים עיצוב גינה מודרני הכוונה היא גינה שהמראה הכללי שלה הינו מינימליסטי והיא משלבת בתוכה חומרי גלם שנחשבים לחומרים חסכוניים, אקולוגיים ובעלי מראה נקי. כמו כן, גינה זו לא מאופיינת בצמחייה מרובה. עיצוב גינה בסגנון מודרני משלב בתוכו גם אלמנטים שונים שמכתיבים את הסגנון הכללי, כמו ריצוף של אבן או ריצוף דק מעץ סינטטי או מעץ אורן. לצד אלו יהיה אזורים שמיועדים לשתילת צמחייה שמסודרת בצורה גיאומטרית וסימטרית, ובכך מדגישה את חומרי הגלם שנבחרו. במאמר זה נרחיב על הקמת גינה מודרנית.

הקמת גינה מודרנית

הקמת גינה מודרנית

הכללים המנחים בעיצוב גינות מודרניות

הגינה המודרנית משבחת את כל מה שקשור למראה הבית ומראה הגינה שיש לו פן יעיל ואסתטי. להבדיל מסגנונות גינה אחרים בעיצוב גינה זאת, הצמחייה שתישתל תהייה מגוונת כל עוד היא מתאימה לתנאי האקלים, לסוג האדמה ולחזות הכללית של הגינה. כמו כן, הגינה המודרנית מאפשרת גם שילובים של צמחים לפי טעמם וצרכיהם של הדיירים. בכל תכנון גינה יינתן דגש גם על הפן הפרקטי של ניצול אזורים מוצלים בגינה, בהם ניתן לשבת ולארח.

האם עיצוב גינה מודרנית מתאים לכל גינה?

הציפייה הטבעית היא שגינה של כל בית בעל עיצוב מודרני תהיה מעוצבת בקווים נקיים שמשתלבים עם חלל הבית. אולם, לא פעם ההמלצה לבית שמעוצב בצורה מהודקת ומקופדת, יהיה ליצור עיצוב גינה פחות מוקפד. משמע, הקמת גינה עם יותר פרחים וצבעוניות, חומרי גלם סותרים וכדומה, זאת על מנת לקטוע את התחושה המעונבת מדי שיכולה ליצור רושם קודר. בהתחשב בעיצוב של הבית עצמו, בצרכים ובטעמם של הדיירים, נצטרך לקחת החלטה עד כמה הגינה צריך להראות מסודרת ומוקפדת.

האלמנטים שמכילה בתוכה הגינה המודרנית

לכל גינה שמעוצבת בסגנון מסוים יהיו אלמנטים שמאפיינים אותה, להלן כמה אלמנטים בולטים בהקמת גינה מודרנית.

מים וזרימה –  כמו בהרבה גינות, גם בגינה המודרנית ניחשף למים. אלמנט המים יבוא לידי ביטוי בבריכת שחיה מעוצבת למשעי, בריכת נוי, מפל מים או מזרקה.

ריהוט גן – כבר בשלב הראשוני של תכנון הגינה, יתוכנן אזור מסוים שמיועד לאירוח ולישיבה של דיירי הבית. האזור הזה יכיל בתוכו פרגולה, דק, חיפוי אבן או דשא סינטטי וכדומה. האזור אף יכיל פינות ישיבה נעימות ומפנקות כמו ערסל, ספסל, שולחן וכיסאות אירוח מראטן או עץ, ועוד מגוון של ריהוט מודרני.

סגנון בנייה – כפי שצוין, כל הבנייה תיעשה בצורה סימטרית וישרה, זאת על מנת ליצור חזות נקייה ומסודרת. על כן, מבנה הדק או הפרגולה או כל דבר שייבנה בגינה, יבנה באמצעות לוחות עץ ישרים. גם השבילים שייבנו מבטון או אבנים, יהיו סימטריים ואנליטיים. כשהמטרה תהייה שילוב של כל האלמנטים יחד, זאת במטרה ליצור תחושה הרמונית ומזמינה.

יתרונותיה של הגינה המודרנית

כאמור, כל גינה שמעוצבת בסגנון מודרני תציע נוחות ופרטיות כשהיא מתחשבת באורח החיים המודרני ומהווה פינות קסומות להתכנסות ומרגוע. להלן יתרונות בולטים בהקמת גינות מודרניות.

חסכנות במים – החיסכון יבוא לידי ביטוי באמצעות ריצוף וחיפוי של משטחים שונים בחלל הגינה שלא דורשים השקיה. כמו כן, פיזור של צמחייה חסכונית במים.

קלות תחזוקה – מערכת השקיה ודישון מודרנית ובחירה חכמה של כל צמח ואלמנט שיהיו בגינה יאפשרו הנאה מרובה מבלי להקדיש זמן יקר לתחזוקה של הגינה.

עיצוב מוקפד – הקו הנקי והמוגדר של הגינה המודרנית יוצר אווירה נינוחה שמשרה שקט ושלווה.

פרטיות – בחירה נכונה בצמחייה ועצים שצומחים לגובה ותכנון מהודק של כל המרחב, יאפשרו פרטיות ואינטימיות גם אם מדובר בגינה שנמצאת בכרך.