הקמת גינות מעוצבות עם דק

הביקוש להקמת גינות מעוצבות עם דק רק גדל לרבות, כשמודעים לכל אותם יתרונות של דק בגינה. התקנה של דק בגינה תאפשר גינה מעוצבת, מאורגנת, מטופחת והרבה יותר עדכנית. הדק מספק מרחב פעילות נעים יחסית לתחזוקה, והוא יכול להיות מושלם גם לצרכי אירוח, אזור משחקים או למשטח סביב בריכת שחייה. כל הקמת גינות עם דק ודשא סינטטי או טבעי, יש לתכנן באופן הזה שהמשטח שתבחרו ישתלב עם כל הסגנון העיצובי של הבית והגינה גם יחד ויהוו פתרון אסתטי ופונקציונאלי עבור כל מטרה שהיא וגם לשימוש יומיומי.

אפשר להגיד בבטחה שהמגמה הבולטת היום בתחום הגינות המעוצבות היא להפוך כל גינה גדולה לחלל נעים ומרשים שמעוצב למשעי ושמספק עוד פלטפורמה לאירוח ובילוי זמן ממושך ולא רק חלון ראווה אליו צופים מחדר המגורים. הגינה היא למעשה כרטיס הביקור של דיירי הבית ויחד עם זאת היא אמורה לשרת ולענות על כל צורך, והאלמנט הכי עיצובי שיתאים בדיוק להגדרה זו הוא – דק לגינה. כמו כן, המודעות כיום לחיסכון במים רק תעצים את הבחירה במשטח העץ המרשים הזה. ההתפתחויות הטכנולוגיות שיש בימינו מאפשרות שלל אופציות בתחום

הקמת גינות מעוצבות עם דק

הקמת גינות מעוצבות עם דק

זה, החל ממשטח שעשוי מעץ טבעי ועד למשטח עץ מלאכותי.

סקירה מורחבת על דקים בחלל הגינה

כל תכנון ועיצוב גינה עם דק יהיה נפוץ יותר ויותר היום. המשטח ישמש לחיפוי כל שטח, החל מאזור שמיועד לישיבה, אזור שמיועד למשחק עבור הילדים, מרפסת בדירה, למרגלות ה- ההוט טאב או הבריכה וכולי. משטחים אלה יספקו לחלל מראה טבעי וקסום ועם זאת גם  מרשים ואקסקלוסיבי. יש גם חשיבות לכל עבודת ההתקנה שתהייה מקצועית על מנת שהמשטח ישרוד ויתאים לתנאים השוררים בחצר. בכל עולם המשטחים, הדומיננטיים ביותר הם אלה שעשויים מעץ אמיתי וגם הסינטטיים שנראים ממש כמו עץ. רצוי להתאים את סוג החומר לעיצוב הקיים כך שתתבצע התאמה בסגנון, וגם לקחת בחשבון את מנעד הצרכים של הדיירים. בהתאם לבחירה, כך ניתן יהיה למדוד את התחזוקה שהמשטח דורש. למשל: במידה ומדובר בעץ טבעי  שחשוף לכל שינוי של מזג אוויר (ללחות מרובה בחורף, לקרני שמש חזקות בקיץ וכולי, שכן הוא יצריך טיפול וצביעה לפחות אחת לשנה על מנת לשמור על כל איכויותיו. על אף שנעשה שימוש רק בעצים שהם איכותיים שמסוגלים להתמודד עם כל אותם שינויים, לאורך זמן כל חומר גלם יכול להישחק ועל כן רצוי למנוע פגיעה ושחיקה ולחדש אותו ולטפל בו לפחות אחת לשנה.

סוגי עצים שישמשו לדקים

רוב הדקים בגינות פרטיות בארץ עשויים מעץ אורן מעץ איפאה. להלן פירוט אודות אותם משטחים לגינה מעץ:

דק מעץ אורן

נחשב לעץ שנוח לעיבוד מאחר והוא גמיש ורך. עם זאת הוא מצריך הליך חיטוי כדי להישאר עמיד מספיק מול מזיקים ומזג אוויר קיצוני.

דק איפאה

עץ שמגיע מיערות ברזיל, בעל מראה מרשים ואיכותי. התכונה הבולטת שלו הינה דחיסות החומר, לכן הוא נחשב לחזק מול כל פגיעה ושחיקה. הגוון הכהה ואופי התחזוקה שלו יכלול צביעה לאורך כל תקופה או כל זמן שהגוון דוהה.

דק סינטטי

עד כמה שזה נשמע מופרך, אולם החיסרון של המשטח הסינטטי הוא בעיקר המחיר היקר שלו, שהוא הרבה יותר מעץ טבעי. היתרונות של הדק הסינטטי רבים והבולט בהם הוא מינימום התחזוקה שלו, הלוחות עצמם מגיעים עם מקדם קרינה והמראה שלו מרשים במיוחד.

נסכם שהקמת גינות מעוצבות עם דק מספק חלל מטופח, קפדני ומודרני יותר ומאפשר לנו ליהנות ממנו בכל ימות השנה.