לעיתים נדמה כי בכל תכנון גינה, בשלב הבחירה בעיצוב ובסגנון – הסגנון הקלאסי תמיד יהיה במקום ראשון. כל האלמנטים והתכונות ששייכים לסגנון הזה הינם מתאימים לעולם הגינון בישראל ותמיד יראו עדכניים ותקפים לטרנד הקיים. לסגנון גינה זה יש אמירה מיוחדת והוא תמיד ימשיך את הקו העיצובי של פנים הבית, שהוא כשלעצמו מעוצב בצורה סולידית, נקיה שמכריז איכות!  בסגנון הקלאסי כל אלמנט בחלל מקבל נוכחות מרשימה וייחודית שמשתלב בהרמוניה עם כל היתר.
הקמת גינות קלאסיות – מה מאפיין אותן? ומה הן מכילות? על כך במאמר שלפניכם.

הקמת גינות קלאסיות

הקמת גינות קלאסיות

לפני הכל קצת על עיצוב גינות ובכלל

גינות הן סוג של יצירה אומנותית שהיא אישית לכל דייר באשר הוא וכמו בכל סוג של אומנות גם כאן הטעם והיופי הוא תלוי אדם ולכן אין סגנון מועדף אחד, מה שכן חשוב זה לשמר את הכללים של עיצוב גינה בהתאם לעקרונות העיצוב כגון: תכנון ראוי ונבון שמתייחס לכל התנאים הסביבתיים, שמותאם לצרכי הדיירים ומותאם לגודל ולמרחב הקיים ועוד. נכון שפינת ישיבה, חלקת דשא קטנטנה וכמה גופי תאורה פזורים במרחב, יוכלו וודאי לספק את הצורך הכי בסיסי של מרחב חוץ ירוק ומרגיע, אבל כדי שכל אחד יצליח ליהנות מגינות נוי ביתיות יש לבחור את הסגנון המועדף.

שאלת השאלות – אילו אלמנטים ישתלבו בגינה הקלאסית?

מומלץ שכל אלמנט שמוסיפים לסגנון הקלאסי יהיה בעל אופי מרגיע, סולידי ולא צעקני למדי. בבחירה של הצמחייה, יש לוודא כי היא רכה ונעימה ומאפשרת לכל אחד לטבול בתוכה בצורה שמשרה שלווה ונינוחות כשהיא משתלבת עם יתר הגוונים בחוץ. כדי להצליח לשלב את המראה הקלאסי רצוי לשמור על מראה טבעי ולכן כדאי לשלב גם גוונים בהירים מהטבע כמו לבן, אפור, חום יחד עם צבע יותר מודגש שישבור מעט את המראה עדין.  בנוסף, כדאי להתייחס גם למצע עליו הולכי, במידה ובוחרים בדשא טבעי רצוי לוודאי כי שי מספיק אור, במקומות מוצלים יותר רצוי להניח דשא סינטטי איכותי. יש גם גינות מעוצבות עם דק, כשתנאי החוץ הינם מוגבלים יותר.

פרטי נוי סולידיים שמשרים איכות

כדי להדגיש את המראה הקלאסי בגינה, אפשר לשלב מגוון של פריטים  סולידיים בחלל הגינה כמו – בריכת נוי קסומה שמשלבת בתוכה דגים צבעוניים, צמחי מים ומזרקה קטנה. גם שבילים מרוצפים באבני מדרך קלאסיים יהוו ריצוף דקורטיבי עדין שתוחם את אזור צמחייה, אדניות עם צמחי תבלין, ספסל מעץ ופינת ישיבה סולידית עם סכך או פרגולה וכל מה שיגרום להרגשה נוחה ופסטורלית. בעיצוב הקלאסי ניתן ליצור במרחב הפתוח אזור אירוח או אזור שמיועד למשחקים ויצירה בעזרת עצי נוי ושיחים שתוחמים סביב, כך נצליח למקסם את השטח וגם ליצור חיץ בין מה שמחוץ לגינה למה שהיא מכילה.

תאורה סולידית תנצח על אווירה איכותית

חשוב גם להתייחס לכל נושא התאורה. בשביל לקבל מראה קלאסי גם בשעות היום וגם בשעות הלילה, יש לשים דגש על כל נושא התאורה וגופי התאורה למיניהם שבכוחם להכתיב את הסגנון. ההמלצה תהייה לבחור בגופי תאורה סולידיים וחסכוניים שמדגישים פינות חמד כמו שיח, עץ קלמנטינה, ערוגת פרחים. תאורה צהובה שמפזרת נקודות אור קסומות על פינת ישיבה, על רחבת הדשא ומאירה בחשיכה בדרגת אור רכה ובהירה את השביל עליו יש לפסוע.