הכנת תשתית ושטח להקמת גינה

לפני הקמת גינה חשוב לבצע מספר פעולות הכנה בסיסיות שהן למעשה פעולות מקדימות שיהוו תשתית איתנה לגינה ויחסכו בהרבה עלויות בשלב הקמת הגינה ובעתיד. הכנת תשתית ושטח להקמת גינה, הכשרת הקרקע עבור גידול של מדשאה וצמחייה תגרום לכך, שהקרקע תהווה מעין בית גידול לכל השתילים והעצים שקיימים בגן, וכמו כן עליה לשמש גם כמצע נוח ומהימן לדריכה והליכה. להלן סדר הפעולות אותן יש לבצע לפני הקמת הגינה עצמה.

הכנת תשתית ושטח להקמת גינה

הכנת תשתית ושטח להקמת גינה

ניקיון המתחם

כל פסולת שתהייה על הקרקע, עלולה להכיל חומרים רעילים שיכולים להזיק לאדמה ולכל צמח ושתיל. במידה ונותיר את הלכלוך ונוסיף אדמה חדשה זה יכול לגרום לזליגה של הפסולת לאדמה וכתוצאה מכך לבעיות של מערכת הניקוז והאיטום שנמצאים בעומק. לכן חשוב להקפיד לבצע את ניקוי השטח כראוי, לאסוף כל סוג של פסולת מהכבד עד הקל, ורק לאחר מכן לבצע מילוי ושיפור של האדמה.

טיוב ותוספת קרקע

אדמה טובה ובריאה הינה המפתח לכל גינה שתחזיק שנים רבות. חשוב לדאוג למילוי סוג אדמה נקייה ואופיינית לאזור. אדמת מילוי תגיע מאווררת ולכן היא יכולה לשקוע מעט אחרי הרטבתה, לכן יש לתכנן את גובה המילוי תוך כדי שאתם מתחשבים בעובדה זו. כדאי גם לבצע יישור עדין (ידני) של הקרקע עם דגש על פינות המגרש בסמיכות לבית. חשוב גם לאטום כל מרווח שקיים תחת התשתית של המבנה, שכן אלו יכולים לגרום לחלל שאליו יחלחלו מים ואדמה במרוצת הזמן.

עיבוד הקרקע

כשמקימים את הגינה באמצעות קרקע שכבר קיימת וכן כשתוספת הקרקע היא עד כ – 40 ס”מ, חשוב לעבד את הקרקע לעומק – 30 ס”מ. בשטחים קטנים נבצע זאת ע”י קלשון חפירה או מכוש. גנן מקצועי יעשה את זה בשטח גדול יותר לרוב על ידי משתת. עיבוד הקרקע יעזור לקרקע להיות מאווררת ופורייה וישפר את חלחול המים לתוכה. במהלך העיבוד נסקל גם סלעים ואבנים מהשטח ונוציא את כל העשבים השוטים.

הכנת תשתית ושטח להקמת גינה

הכנת תשתית ושטח להקמת גינה

חיטוי קרקע בגינה ציבורית

בכל גינה בה נרצה להשיג ניקיון מוקפד במיוחד של השטח מעשבים ומכל מפגע אחר, נבצע גם חיטוי קרקע באמצעות חומר כימי כמו מתיל, ברומיד או אדיגן. חיטוי זה יגרום כמעט לעיקור הקרקע ונהוג לעשותו במגרשי ספורט מדושאים וגם בגנים ובקרקע שהיא משובשת. הפעולה יקרה וכל אותם חומרים נחשבים לרעילים וחשוב לעשות את זה רק באמצעות מדביר מוסמך וכן להקפיד על גידור השטח במהלך הביצוע.

הקמת גינה פרטית בבית בבת חפר

הקמת גינה פרטית בבית בבת חפר

צרו קשר לקבלת ייעוץ:

טלפון: 050-2007191

דוא”ל: [email protected]