הקמת גינה טרופית – מאפיינים בולטים

לגינה טרופית מעוצבת יש מראה חלומי ועל כן בעלי דירות רבות ישאפו לכזו. האווירה המיוחדת שהיא מעניקה, הצמחייה הצפופה ומנעד הניחוחות שהיא מפיצה, גורמים לה להראות כמו בועה מנותקת מהשגרה שעוטפת מדי יום את כולנו. גינה טרופית מאופיינת בשילוב עיצובי שבא לידי ביטוי במנעד גוונים חושניים, בתחושה אניגמטית, ואווירה פראית ואקזוטית. גינה טרופית מאופיינת גם בצמחייה רבה, צפופה ומגוונת בזנים שונים שמצלילים את החלל. לצד הצמחייה הסבוכה, נהוג להוסיף סלעים, אבנים ועץ טבעי, כשכל כל אלה מעצימים את האווירה ומאפשרים ניתוק מוחלט. במאמר זה נרחיב אודות הקמת גינה טרופית – מאפיינים בולטים.

הקמת גינה טרופית

הקמת גינה טרופית

הרמוניה טרופית

נדמה כי בכל הבלגן הזה של הצמחייה הגבוהה והסבוכה נוצר כאוס עיצובי, אולם חשוב להבין שמה שמנחה את עיצוב הגינה בסגנון טרופי הוא למעשה שילוב הרמוני של זנים שונים של צמחים שיחד יוצרים אווירת סוואנה מוקפדת. בגינה טרופית חשוב ליצור איזון בין כל הצמחים הגבוהים לבין הצמחים שצמודים לקרקע וההמלצה תהיה בחירה בצמחייה עשירה ומסקרנת מבחינת טקסטורה וגוון. סוגי הצמחים שמאפיינים את הגינה הזו הינם דקלים, שרכים וסחלבים, עצי ליצ’י ומנגו שכל שילוב ביניהם יוצר את הנראות הרצויה. בנוסף, יש נטייה לשלב בגינה הזו גם אלמנטים של מים שמעצימים אף הם את האווירה, כמו מפל מלאכותי או בריכה עם דגים, נחל קסום, מזרקת מים ועוד. גינה טרופית היא גינה שתתאים בעיקר לכל מי שאוהב טבע, למי שזקוק לפרטיות ולכל מי שחפץ במקום מרגיע ושלו שאפשר להתבודד בו, לפחות אחת ליום.

מה באשר לכמויות המים הנדרשות?

הקמת גינות עם מראה טרופי לא תהיינה כרוכות בשימוש של מים רבים, וזאת מאחר שיש שיחים ועצים רבים שלא דורשים כמויות של מים, כמו עץ הדקל שצורך כמות מועטה של מים ויחד עם זאת מעניק כמות נדיבה של צל. באמצעות מערכות השקיה מודרניות ניתן יהיה לחסוך במים ולהשיג את התוצאה הרצויה על ידי רכזים ממוחשבים ששולטים בכמות המים שתגיע לכל צמח.

הקמת גינה טרופית בסיוע איש מקצוע

עיצוב גינות ועיצוב גינות טרופיות בפרט, הפכו לפופולאריים לרבים מבעלי בתי הקרקע בימינו. בשנים האחרונות, יש יותר ויותר ביקוש לגינה שמתוכננת לפרטים ומעוצבת בהקפדה, כשהיא מסתמכת על הידע של כל בעל מקצוע בתחום, תוך כדי שהיא מתחשבת בחלום האישי של כל אחד. תפקידו המוצהר של כל מעצב גינות הוא לדעת למזג את הידע המקצועי עם כל שאיפה של בעל קרקע ועם כל התנאים שיש במקום, זאת על מנת להגיע לתוצאה אידאלית. על כן, אם החלטתם שגן טרופי – זה מה שאתם רוצים, נכון וכדאי יהיה להיוועץ בבעל המקצוע שמתמחה בעיצוב גינות.

איך קשור האקלים לכל זה?

אקלים טרופי הוא אקלים רווי לחות שיורד בו גשם גם בימים חמים, אלה כאמור תנאי אקלים שלא תואמים את האקלים הישראלי ואינם מהווים מצע מושלם וטבעי לגינה הטרופית שנבקש ליצור. בהתאם לזאת, באמצעות איש מקצוע מהימן שמכיר את כל שלבי ההקמה של גינה טרופית ויודע באילו תנאים היא תוכל לצמוח היטב ומה יש לעשות עבור זה, הוא האדם שראוי יהיה להיעזר בו. איש מקצוע ידע למקסם עבורכם את המראה הטרופי שתבקשו ויסביר לכם כיצד יש לתחזק את הגינה באמצעות צמחייה מתאימה שתיצור את חזות הג’ונגל שמאפיין גינה זו. הוא גם ידריך אתכם כיצד יש לתחזק את הצמחייה בגינה ואיך להעניק יחס פרטני לצרכיו של כל צמח.