הקמת גינות מודרניות

אחד הדברים שאנשים רבים מאחלים לעצמם זה, גינה פרטית בה יוכלו לגדל את כל הירקות והפרחים שהם אוהבים וליהנות ממנה עם הקפה הראשון של הבוקר. בכל הקמת גינה בעזרת חברת גינון ופיתוח, חשוב שהעיצוב של הגינה ישקף את הטעם של דיירי הבית ויתאים לצרכים ולכל הרצונות שלם, זאת בהתאם לתקציב שברשותם. ‘גינה מודרנית’, היא אחת מהעיצובים השכיחים כיום בישראל, מדובר בעיצוב שמתאים לסגנון הבנייה של היום ומה שמנחה אותו בעיקר זה חסכון במים וכסף. הקמת גינה מודרנית התהיה סולידית שיש בה תאורה סמויה, שבילים מבטון ופרגולה מעץ, גינה שמתחשבת במגבלות הסביבה ומכילה פתרונות תחזוקה פרקטיים וחדשניים כמו מערכת השקיה באמצעות טפטפות וחיישני תאורה.

הקמת גינות מודרניות

הקמת גינות מודרניות

כל מאפייני הגינה מודרנית

מטרתה של הגינה המודרנית הינה להיות חלק אינטגרלי מהבית ועם זאת לא להתפשר על מראה עכשווי ואווירה נעימה ורגועה. גם הצמחייה בה וכל אלמנט יצרו יחד אחדות והרמוניה. להלן כל המאפיינים של הגינה המודרנית:

צורות גיאומטריות – מאפיין מרכזי של גינה מודרנית. כל אותן צורות גיאומטריות תהיינה זהות או מנוגדות, ולכן ניתן למצוא בגינה גם קווי אורך ורוחב חדים ובמקביל יהיו בה גם קווים מעוקלים ומרשימים.

מיעוט בצבעים – בגינה מודרנית יש שימוש במעט צבעים, כשיש צבע אחד או שניים שהם בולטים יותר כמו, לבן וירוק.

שימוש ביסודות מודרניים – בכל הקמה ועיצוב גינה מודרנית, בסיוע של חברת גינון, יינתן דגש רב יותר לכל אלמנט אדריכלי מאשר לצמחים המיועדים להישתל בה, ולכן יש שימוש בעצמים רבים כמו, פרגולה, משטחי דק, סלעים וחומרי בנייה רבים. כל הרכיבים הללו יוצרים את הזיקה לחלל הפנים של הבית ומאפשרים המשכיות טבעית מהפנים אל החוץ.

צמחייה חסכונית – הצמחייה בגינה זו היא פשוטה, אולם זהה לכל הצורות הגימטריות שמאפיינות את הגינה. לרוב הצמחייה לא מתפרסת והיא נמוכה, אך היא כן תכיל מספר עצים כמו עץ לימון או עץ קלמנטינות כדי לספק צל ופרי. הצמחייה תחזור על עצמה בחלקות השונות בגינה על מנת ליצור רצף והרמוניה. בנוסף, בין כל צמח יהיה מרווח קבוע שיספק מראה נקי ורהוט ויאפשר תצוגה ברורה של כל צמח.

מוטיב של זרימת מים – בבריכות מודרניות רבות נשלב בריכת נוי, מזרקה או מפל וכל אלמנט שיש בו מים שמכניס פכפוך מים, רוגע ושלווה.

ריהוט רחב ונוח – הריהוט שמאפיין את הגינה המודרנית הינו ספסלים, ערסלים, פינות ישיבה שמיוצרות מחומרי גלם מודרניים כמו מתכת, זכוכית או מאבן. כל אלה ימוקמו בלב הגינה ויתפסו חלק נכבד ממנה.

תאורה סמויה וחכמה – התאורה שתמוקם בגינה תבליט את העיצוב של הגינה ותהייה כמתבקש תאורה חסכונית. היא תתחיל לפעול בחשכה ותדגיש את כל פינות החמד של הגינה ותספק לה מראה קסום במיוחד.

תחזוקה של הגינה

אחד הדברים שנלקחים בחשבון בכל תכנון והקמת גינות מודרניות, זה כל עניין התחזוקה של הגינה, שמלבד שהיא מהותית לכל המראה של הגינה, היא זו שתשמור על אורך חייהם של הצמחים והפרחים. תחזוקת הגינה תבוצע באופן שוטף ותקבע לפי גודל הצמחייה והצרכים של כל צמח, לפי העונה וכל התנאים הסביבתיים. כמו כן, יש לקחת בחשבון את התקציב שיוקצה לתחזוקה. לכן, מומלץ להתייחס לכל נושא התחזוקה כבר בשלב ההקמה של הגינה כשמתכננים איזו צמחייה מועדפת בהתאם לתקציב השוטף.

גינה מודרנית, מעצם יסודותיה לא תדרוש השקעה מופרזת של תחזוקה ותקציב. גינה זו היא במהותה גינה חסכונית שיש בה מרווחים גדולים שלא דורשים גיזום תדיר או השקיה בכמות מוגברת.