הקמת גינה פרטית

הקמת גינות פרטיות בבתים כרוכה בהשקעה מרובה של תשומת לב, ממון ומחשבה. זאת, במטרה לנצל באופן היעיל והטוב ביותר את שטח האדמה הקטן יחסית ולהפיק ממנו את התועלת המקסימאלית. הקמת הגינה מתבצעת בשלבים, החל מתכנון הגינה ועד להקמה שלה בפועל, שעשויה לארוך כמה שבועות ואפילו יותר. מהם שלבי הקמת גינה בבית פרטי? אילו סוגי גינות פרטיות קיימים כיום? כיצד ניתן לתכנן הקמת גינה בהתאמה להעדפות של המשתמשים העתידיים בה? במאמר שלפניכם נתמקד במתן מענה לשאלות הללו.

הקמת גינות פרטיות

הקמת גינות פרטיות

שלבי ההקמה של הגינה

לכאורה, הקמת גינה בבית פרטי איננה עניין מסובך. מדובר בשטח אדמה קטן למדיי, שגודלו איננו עולה לרוב על מאה, ובמקרים נדירים יחסית גודל השטח יגיע לכדי מאתיים מטרים מרובעים. מה יותר פשוט מאשר לשתול כמה שיחים ופרחים, ואולי אפילו עץ בגינה? אבל האמת היא שמי שרוצה שהגינה שלו תיראה במיטבה בכל זמן נתון, חייב לתכנן מראש את המבנה שלה. בשלב הראשון מוודאים מה בדיוק הטעם והרצון של בעלי הגינה ושל אלו שייהנו ממנה יותר מכל. בשלב הבא מתכננים את מבנה הגינה והצמחייה כאחד. זאת, באופן כזה שישמור על פריחה בגינה לאורך השנה. משמעות הדבר היא שתילת צמחייה או פרחים שמועדי הפריחה שלהם שונים. חלק מהתכנון כולל גם את צירופי הצבעים ויצירת מרקם צבעוני ונעים לעין.

הקמת גינות פרטיות בבתים

באשר לטיפול והשקיה – במרבית הגינות הפרטיות והציבוריות כאחת, פועלות מערכות השקיה איכותיות המווסתות את כמות המים שכל צמח נהנה ממנה בנפרד. מערכת כזאת, למרות העלות הגבוהה יחסית שלה, עשויה לחסוך סכומי כסף ניכרים בעלויות המים. זאת, בהתחשב בעובדה שהמים עבור הגינה יוצרים הישר מברז המים הפרטי, ומשפיעים על עלויות המים של כל המשפחה. לפיכך, לפני שתילת הצמחים בפועל, מותקנת במקום המערכת המדוברת. זאת, כמובן, בהתאם לתכנון העתידי של הגינה. רק אחרי ההתקנה של המערכת, ניתן לעבור לשלב שתילת הצמחייה ונטיעת העץ או העצים. בהמשך, בשלבים הבאים יש לשמור על הצמחייה, להשקות אותה בכמות הרצויה ובמועדים קבועים ולוודא שהצמיחה מתנהלת כסדרה.

סוגים שונים של גינות

הטעם של בעלי נכסים המעוניינים להקים גינה פרטית עשוי להיות שונה מגינה לגינה. מומחים לנושא הקמת גינה אמונים על התקנת מגוון סוגי גינות פרטיות. עם הסוגים כאמור ניתן למנות גינה טרופית – גינה על טהרת הצמחייה הטרופית האקזוטית. סוג נוסף של גינה יכול להיות גינה יפנית – גינה עם צמחייה עדינה ומטופחת היטב, כאשר באמצע מפכפך נחל מלאכותי קטן. יש הבוחרים להקים גינה שבמרכזה בריכת דגים קטנה, ויש המקימים גינה עם צמחייה דלילה ומדשאה שבמרכזה ניצב גזיבו יפה ואיכותי, המעניק צל ומקום להירגע בו גם בימות הקיץ החמים. בכל אחד מסוגי הגינות, יש לתכנן את הצמחייה כך שלאורך כל השנה יהיו בה צמחים פורחים. בנוסף, חשוב לנסות ולכלול בתכנון צמחים חסכוניים במים, שביחד עם מערכת ההשקיה יצמצמו עד למינימום את הוצאות ההשקיה.

מכל האמור לעיל נמצאנו למדים כי הקמת גינות פרטיות בבתים דורשת תכנון מקצועי והתאמת המבנה והצמחייה שלה להעדפות ולטעם הספציפי שם בעלי הבית. בשלבי הקמת הגינה ובתקופה הראשונה שלאחריה, יש להעניק תשומת לב מרובה ולנטר את תהליך הצמיחה בגינה. זאת, על מנת לוודא שאין צמחים שנבלו ושכל מערכת הצמחייה המתוכננת אכן צומחת ומתקדמת כנדרש. אנשי המקצוע האמונים על הקמת הגינה מלווים את תהליך עד למצב שבו הגינה עומדת על תילה. אם יש לך עניין בתכנון והקמה של גינה לבית, אתה בדיוק במקום הנכון. צור קשר כבר כעת והמקצוענים שלנו יחזרו אליך להמשך תהליך התכנון והבנייה של הגינה.

צרו איתנו קשר:

טלפון: 050-2007191

דוא”ל: [email protected]