מערכות השקיה חכמות

מערכת השקיה היא חלק אינטגרלי מהגינה שלנו ובלעדיה לא יוכלו הצמחים להחזיק מעמד. גם אם יש לנו גינה פרטית או גם אם מדובר בגינה ציבורית, כל גינה תצריך מערכת השקיה חסכונית שמאפשרת לצמחים לגדול ולפרחים לפרוח. מערכת השקיה שהיא אוטומטית תשקה כל צמח בכמות הראויה לו ותספק לצמחים את המקום והתנאים לממש את הפוטנציאל האמתי שלהם ולכן היא  תחסוך לכם בהרבה מאוד מים וזמן. אז איך יודעים איזו מערכת השקיה לבחור? ומה זה מערכות השקיה חכמות? במאמר זה נתייחס לכל אותן קושיות ואף נספק מענה.

מערכות השקיה חכמות

מערכות השקיה חכמות

איזו מערכת השקיה לבחור?

כשמדברים על מערכת השקיה מתכוונים לרוב לצינור ראשי שיש לו הסתעפויות שמגיעות אל כל צמח, עץ או שיח בגינה. על ידי חיבור למחשב ניתן היום לשלוט על זמני ההשקיה של כל צמח וצמח ובכך למעשה ליצור מערכת השקיה נבונה, חכמה שחוסכת בעלויות רבות. כמו כן, בכל בחירה במערכת השקיה חשוב שתהיה בחירה במנגנון שכל הרכיבים שלו איכותיים כמו – צינור השקיה שהוא חזק ואיכותי ומסוגל לעמוד במזג אוויר קיצוני ושורד לחות וחום גבוה, טפטפות שלא מתפרקות ומותקנות חזק במקום, מערכת בעלת שליטה איכותית עם מחשב שנוח ופשוט לתפעל ועוד.

עד כמה צריך להשקיע?

באמצעות אוטומציה של כל התהליך, מערכת השקיה חכמה ויעילה תאפשר טיפוח הולם לגינה ותבטיח כמות מים קבועה ולא מבוזבזת. היום תוכלו למצוא מערכות השקיה בסיסיות ביותר ומערכות הרבה יותר מורכבות שיש להן שליטה באמצעות מחשב, ניתן להגדיר אותן מראש והן פועלות מעצמן. הסכום שתצטרכו להשקיע לתוצאה של גינה מטופחת שמכילה בתוכה מערכת השקיה איכותית יהיה בעיקר תלוי בשטח הגינה, בסוגי הצמחייה שיש בגינה ובצורך שלכם לשמור על גינה מטופחת למשעי. בכל התקנה של מערכת חכמה לגינה כדאי להיעזר בשירותי גננות שיסייעו לכם להתקין את המערכת בצורה האפקטיבית ביותר וכך להבטיח שהמערכת תהיה עמידה לאורך זמן ותשלוט כראוי בכל פעולת ההשקיה.

היתרונות בהתקנה של מערכת השקיה חכמה

הקמת גינה מטופחת ויפה תתבצע בדרך כלל בעזרתה של חברת גינון מקצועית. חברת גינון תדאג לתכנן את הגינה בהתאם לתנאים בשטח ובהתאם לכל הצרכים שלכם, ואת כל זה היא תעשה גם בגינה פרטית וגם בגינה שנמצאת בשטח ציבורי. ההקמה תדרוש כאמור תכנון מדוקדק והרבה תשומת לב בבחירה של סוגי הצמחים וכן בחירת מיקום נכון ביותר עבור כל שתיל. בחירה נבונה של הצמחייה מטרתה לספק לגינה את הנראות האידיאלית ולמנוע מצב שבו בזמן מסוים במהלך השנה הגינה תהיה ריקה מצמחייה. שתילה של צמחים שמתאימים לעונה ולתנאי האדמה והסביבה יהפכו את הגינה למקום ירוק וצבעוני לאורך כל השנה. כמו כן, מוטב לשים לב גם לאופי וסוג הצמחייה ולהתמקד כמה שרק אפשר בצמחים שהם רב שנתיים ולא בצמחים שמחייבים טיפול ושתילה מחדש מדי עונה.

מערכת חכמה בגינה שהיא גם מערכת השקיה חסכונית בגינה, תאפשר ביצוע של כמה משימות בו זמנית, כדי להגיע לתוצאה האיכותית ביותר. לפני הכל, מערכות השקיה תהיינה אחראיות לאספקה של מים לכל הצמחים במועד שתוכנן ונקבע מראש על ידי המחשב ההשקיה, ומטלה נוספת של המערכת הזו היא לספק את כמות המים המדויקת שכל צמח זקוק. מערכות השקיה חכמות יודעות איך לווסת את הכמות של המים ולכן ניתן לשתול זה לצד זה צמחים עם דרישות מים שונות, זאת הסיבה שמערכות חכמות אלה חוסכות במים, מאחר והן מונעות בזבוז והשקיה מיותרת.